NEA.LT

Pramogos tau ir tavo draugams!

18 keistų ir neįprastų namų (nuotraukų galerija)

Nusprendę statyti namą daugelis renkasi įprastinį projektą ir naujasis būstas dažniausiai panašus į kaimynystėje jau stovinčius pastatus. Tačiau yra žmonių, kurie neseka kitų pėdomis ir laužo nusistovėjusias tradicijas. Jų namai – kitokie, neįprasti akiai-kūrybinė asmenybių išraiška. Radome aštuoniolika tokių neįprastų namų projektų, kad net keista, jog kai kurie iš jų  stovi vertikaliai. Esame tikri, kad novatoriškų idėjų pasisemsite ir jūs! Jau pasiruošę? Tad pirmyn į keisčiausių namų pasaulyje apžvalgą!

 

#1

Lyg paukščio lizdas įsitaisęs tarp medžio šakų ir pats primenantis didžiulį kiaušinį ar vaikystės namelį medyje. Viduje ankšta, o sienoje tėra tik vienas langelis, pro kurį matyti nuostabus gamtos grožis. Esame tikri, jog šio namo gyventojams prieš akis atsiveria ypač gražūs vaizdai, nes namelis įtaisytas vešliame visžalių ir tropinių medžių tankumyne.

 

#2

Tik pažvelkit! Ne, ši nuotrauka nėra Photoshop‘o mėgėjo darbelis. Toks namas išties yra ir tyčia taip pastatytas norint sukurti iškraipyto vaizdo iliuziją. Šio nuostabaus  ir gražaus  pastato pasididžiavimas – namo centre esančios stiklinės lubos, pro kurias pažvelgus galima mėgautis kvapą gniaužiančiais vaizdais. Gdanskas, Lenkija.

 

#3

Šis aukštas stiklinis priestatas taip pat atrodo lyg būtų deformuotas ir iškraipytas. Didžiam architekto džiaugsmui, šis pastatas tikras šedevras. Juk tikras stebuklas taip pastatyti lenktų formų konstrukciją, kurioje tiek stiklo langų. Namo privalumas ne tik „vingiuotas“ specifinės formos priestatas, bet ir tai, jog gyventojai iš savo terasų gali stebėti saulėlydį ar pirmuosius saulės spindulius tikrai neįprastu kampu.

 

#4

Jei nuotraukoje nebūtų žmonių, ko gera ne vienas iš mūsų visų pirmiausia pamanytume, jog matome apverstą fotografiją. Tačiau dabar kuo puikiausiai matome, kad namas pastatytas…aukštyn kojomis. O kas sakė, kad namo niekas nepradeda statyti nuo stogo? Kalnuotos apylinkės verčia manyti , jog tai stipri vėtra nupūtė namelį nuo šlaito ir jis, blaškomas į šalis, galų gale liko taip kaip stovi. Nuostabus architekto Danielio Chapiewskio (Lenkija) projektas, ar ne?

 

#5

Šių namų eilutė atrodo lyg iš animacinio filmo ar komiksų knygutės. Geltonų kubo formos namukų eilutė suprojektuota ant mažmeninės prekybos centro ir atrodo taip, lyg griūtų žemyn ant juos stebinčių smalsių žiūrovų. Traukiantis akį projektas – atrodo, jog namukai stiklo akelėmis labai susidomėję tuo,  kas vyksta jų papėdėje. Roterdamas, Olandija, Architektas Pietas Blomas, 1984 m.

 

#6

Vienas seniausių namų mūsų sąraše ir turbūt būtent jame sunku įsivaizduoti, ką nors patogiai gyvenantį. Gautasis rezultatas ne žemės drebėjimo padarinys, o architekto, nusprendusio sukurti unikalią gyvenimo erdvę, projektas. Nelygūs kampai ir sukrypusios sienos-jokių abejonių, kad tai gana keista vieta, kurią galėtume pavadinti savo namais! Erantės svečių namai, Čilė.

 

#7

Šis namas pastatytas kaip tiksli Davido Steinbecko namo, pastatyto Bradui Pittui ir Angelinai Jolie, kopija. Namas įkomponuotas į kraštovaizdį -jo sienos ir terasos lyg susilieja su unikalia ir nuostabaus grožio aplinka. Uolos luitų krantai ir srūvantys kriokliai- šis namas tiesiog dvelkia ramybe Ir vienove su gamta. Pensilvanija, Architektas Frankas Lloydas Wrightas.

 

#8

Ar jums patinka mokslinė fantastika? Gal ir jūs vienas iš daugelio tikinčių, kad kieme gali nusileisti ateivių erdvėlaivis? Jei taip, tai šis namas jums turėtų patikti! Stiklo ir plieno konstrukcija tikrai primena nežemišką kosminį laivą. O pastato ertmėje įrengti namai – tikra fantastika.

 

#9

Kaip namelis ant vištos kojelės. Taip, tikri šių laikų statybinių konstrukcijų stebuklai, kai toks didelis pastatas rodos balansuoja ant tokio mažo, nors ir tvirto, pamato. Iš pirmo žvilgsnio pastatas primena didelę daržinę, o gal svirną. Kaip ten bebūtų neatrodo, jog jis būtų skirtas gyventi žmonėms.

 

#10

Kas nemėgsta iškylauti? Šio namo gyventojai savo meilę iškyloms išreiškė pasamdę architektą, kuris jų būstą suprojektavo panašų į milžinišką pintinę. Kiekvienas tarpelis, kuris įprastai yra tarp vytelių, šiuo atveju yra stiklo langas-natūralios šviesos kambariuose šaltinis. Ar galite įsivaizduoti pasimatymą, kai jus pasiimti turi iš namų, kurie iš tikrųjų yra iškylos krepšys? Jungtinės Amerikos Valstijos.

 

#11

Šis modernus stebuklas panašus į seną surūdijusį  griozdą, pastatytas ant kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabios slėnio platumos. Savo namą , sunaudojęs daugiau nei 110 tonų plieno, architektas kūrė 23 metus. Teksasas, architektas ir skulptorius Robertas Bruno.

 

#12

Nepaisant dizaino, kuris buvo šeimininko užgaida, vienbalsiai sutiksime – pro langus, o jų daugybė – atsiveria patys gražiausi vaizdai.

Šio namo savininkas – tarptautinė futbolo žvaigždė. Nepaisant gražaus architektūrinio sprendimo ir nuostabaus žalio kraštovaizdžio, daugeliui šis pastatas panašus į…tualetą. Kodėl? Pažvelkite dar kartą: baltas namo viršus ir lenktos linijos susiliejimas su baltu pagrindu tikrai primena vonios kambariuose esantį unitazą, o langai – vandenį.

Suwono (Pietų Korėja) mero namas. Sim Jae-Duckas klozeto formos dviaukštį namą pasistatė norėdamas paminėti 2007 įvykusį  steigiamąjį pasaulinį tualetų asociacijos susirinkimą. Galima sakyti, jog sanitarijos ir higienos normų įgyvendinimas buvo tapęs  Jae-Ducko gyvenimo tikslu. Ar žinojote, kad  daugiau nei 2 mlrd. pasaulio gyventojų neturi tualetų?

 

#13

Neįtikėtina, ar ne? Didysis šuo išties yra gyvenamasis namas. Tiesiog gerai įsižiūrėkite ir prie užpakalinių šuns kojų pamatysite viršun vedančius laiptus, patekę vidun rasite tik vienišą langelį – šuns akį. Įdomus ir juokingas projektas. Mažesnysis šuniukas čia – tik dekoratyvus statinys.

 

#14

Nemaža žmonių tikina, kad norėtų gyventi iš rąstų suręstame namelyje. Šis noras išpildytas iš sakinio paėmusi tik vieną žodelytį: „rąstas“. Artas Schmockas ir jo padėjėjas užtruko 8 mėnesius kol išskobė ir įrengė būstą daugiau  nei 2 tūkst. amžiaus raudonmedžio rąste. Įžymiojo vieno rąsto namuke – minimalus interjeras ir virtuvė. Beje, jei jus tai domina, jį galima išsinuomoti! Garbervilis, Kalifornija.

 

#15

Šis namas – ne vynu, o gyvenamąja erdve „užpildyta“ statinė. Namas pastatytas Mičigane, bet gražiai žiūrėtųsi ir vynuogių plantacijomis garsėjančiuose Italijos ar Prancūzijos regionuose.

 

#16

O šis snapeliu ir rankenėle dekoruotas statinukas – dujų pilstymo stotelė. Paprastas apvalus pastatas pastatytas 1922 m. Beveik po penkiasdešimties metų pastatas  perkeltas į kitą vietą ir naujai dekoruotas įgavo būtent tokį pavidalą. 2007 m. „arbatinukas“ įtrauktas į saugotinų pastatų sąrašą. Zilla, Vašintono valstija.

 

#17

Žeminė arba pusiaužeminė – toks pastatų tipas, kai namas įrengiamas natūraliame kalvos šlaite. Tokie namai dažniausiai turi žaliuojantį stogą, o sienos- žmogaus rankų darbas-betonas ar sumūryti akmenys. Švedija, šveicarų architektas Peteris Vetschas.

 

#18

Namas – batas stovi Hellamo mieste, Pensilvanijoje. Tai vietinio batų gamintojo, magnato, Mahlono N. Heineso svečių namelis, kuriame įrengti trys miegamieji, du vonios kambariai ir virtuvė. Po savininko mirties name įrengtas muziejus.


Patalpinta: 2016 08 05
Skaityta: 3180