NEA.LT

Pramogos tau ir tavo draugams!

Didžiausi Olimpinių žaidynių skandalai

Maiklas Phelpsas... pralaimėjo? 2008 metų Olimpinės žaidynės atnešė Maiklui Phelpsui septynis aukso medalius. Tačiau kai kurie sąmokslo teorijų mėgėjai teigia, kad vaizdinė medžiaga liudija, jog amerikiečių sportininkas nenusipelnė aukso: Phelpsas pralaimėjo varžybas, atsilikęs nuo varžovo viena šimtąja sekundės. Jie net sukūrė svetainę, kurioje įrodinėja, kad amerikiečiai sumokėjo už savo sportininko pergalę.

 

Logotipas "Zion". Skandalas įsiplieskė, kai šių metų Olimpinių žaidynių emblema buvo pristatyta publikai. Iranas apkaltino organizatorius, kad figūros, turinčios simbolizuoti skaičius 2012 iš tikrųjų yra delionė, iš kurios susideda žodis "Zion". Ypač įtartinai atrodo taškas, kuris prie vieneto visai nereikalingas, o štai raidei "i" nepamaišytų.

 

Mažametės gimnastės. 2000 metais kinų gimnastė Dun Fansiao iškovojo bronzos medalį. Po dešimties metų ji jo neteko, nes paaiškėjo, kad 2000 metais jai buvo tik 14 metų, o Olimpiadoje gali dalyvauti tik 16 metų sulaukę asmenys. Ir tai ne vienintelis kartas, kai buvo suabejota kinų sportininkų amžiumi. 2006 metais Pekine vykusių Olimpinių žaidynių metų daug ginčų sukėlė dvi kinų gimnastės He Keksing ir Jang Jujan. Merginoms buvo leista dalyvauti varžybose tik po to, kai kinų pusė pateikė merginų pasus, anot kurių merginoms buvo po 16 metų.

 

"Juodasis rugsėjis". 1972 metais Olimpinių žaidynių Miunchene metu, grupė Palestinos teroristų, pasivadinusių "Juoduoju rugsėju", įkaitais paėmė Izraelio sportininkus. Šio terakto metu žuvo 11 Izraelio olimpinės rinktinės narių (keturi treneriai, 5 varžybų dalyviai ir 2 teisėjai) ir vokiečių policininkas. Po šio įvykio Izraelio ministrė-pirmininkė Golda Meir įsakė žvalgybai "Mossad" surasti ir sunaikinti 13 žmonių, susijusių su terakto organizavimu ir vykdymu. Kalbama, kad vienas iš jų iki šiol yra gyvas.

 

Sprogimas per 1996 metų Olimpiadą. 1996 metų liepos 27 dieną Olimpinių žaidynių Atlantoje metu įvyko teroristinis išpuolis. Didžiausias istorijoje savadarbis sprogmuo sprogo Olimpiniame parke. Du žmonės žuvo ir 111 žmonių buvo sužeisti. Kaltinimai buvo pateikti amerikiečiui Erikui Rudolfui, kuris po to dar susprogdino dvi klinikas, atliekančias abortus ir barą, kuriame rinkosi lesbietės. Rudolfas slapstėsi penkis metus, o vėliau buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos be teisės į amnestiją. Tai, kad procesas buvo visiškai įslaptintas, sukėlė daug prieštaringų nuomonių ir davė peno įvairioms apkalboms ir spėlionėms, liečiančioms tikruosius teroristo tikslus ir galimą politinę nusikaltimo potekstę.

 

Animuotas 2012 metų logotipas sukelia epilepsijos priepuolius. Šis tas ir liūdno ir absurdišku: per kelias valandas po to, kai animuotas Olimpinių žaidynių Londone logo atsirado Internete, buvo oficialiai įregistruota 12 jo sukeltų epilepsijos priepuolių. Organizatoriai suskubo pašalinti šį velnio kūrinį iš savo svetainės.

 

VDR augino super sportininkus. Sąmokslo teorijų mėgėjai mano, kad Šaltojo karo metų VDR buvo auginami superžmonės, kemšami steroidais ir kitais preparatais, didinančiais laimėjimo tikimybę. Kaip įrodymą, jie pateikia Haidi Kriger. Anot jos pačios, visi sportiniai-medicininiai eksperimentai jai sukeldavo nuotaikų kaitą, depresiją ir kitus nemalonius šalutinius poveikius. 90-ais Haidi pradėjo vis labiau panašėti į vyrą, ir galiausiai pakeitė lytį.

 

Krepšinio varžybos tarp JAV ir SSRS. Tai buvo varžybų finalas. Dėl aukso kovojo JAV ir SSRS. Per tris sekundes iki pabaigos amerikiečiai pirmavo trimis taškais. Sovietų treneriai paprašė minutės pertraukėlės. Kai pertrauka baigėsi, sovietų krepšininkai pamėgino įmesti kamuolį, bet nesėkmingai. Amerikiečiai jau šventė pergalę, bet kaip paaiškėjo veliau, per anksti. Tuometinis FIBA viršininkas paskelbė, kad praėjusioje atakoje laikas buvo paleistas kai sovietų krepšininkai dar nebuvo palietę kamuolio. Todėl SSRS komandai buvo duotos dar trys sekundės. Sovietų sportininkai šio šanso nepraleido ir laimėjo vieno taško persvara. Pasipiktinę amerikiečiai atsisakė priimti sidabro medalius.

 

1924 metų Olimpiada paskatino Hitlerio atėjimą į valdžią. Štai jums šiek tiek istorinių spekuliacijų. 1924 metais Vokietija vis dar mėgino atsigauti po skaudaus pralaimėjimo Pirmajame pasauliniame kare. Iš dalies reabilituoti sutryptą nacionalinę garbę vokiečiai tikėjosi laimėjimais Olimpiadoje. Tačiau kitos šalys balsavo už tai, kad Vokietija, kaip karo kaltininkė, nedalyvautų Žaidynėse, smarkiai įžeisdami vokiečių garbę, orumą ir tauriausius patriotinius jausmus. Po metų prasidėjo šlovingas Hitlerio ėjimas į valdžią. Galbūt jei vokiečių tautiniai jausmai nebūtų traumuoti, nacistinė ideologija nebūtų sutikta Vokietijoje su tokiu džiaugsmu?...


Patalpinta: 2016 08 06
Skaityta: 2483