NEA.LT

Pramogos tau ir tavo draugams!

Hashima – vaiduoklių sala Japonijoje

Vadinamoji vaiduoklių sala Hashima – nutolusi 9 kilometrus nuo artimiausio miesto Nagasakio. 

 

Ši sala buvo gerai žinoma dėl savo anglių kasyklų, tad 1890 metais ją nusipirko bendrovė „Mitsubishi“ ir pradėjo anglių kasybą. 1916 metais buvo pastatytas pirmasis betoninis daugiaaukštis, siekiant, kad darbuotojų šeimos turėtų kur gyventi.

 

1959 metais sala pasiekė savo maksimalų gyventojų skaičių - joje tuo metu gyveno 5259 gyventojai. Kadangi 1960 metais naftos žaliava išstūmė akmens anglis iš Japonijos rinkos, anglies kasyklos ėmė masiškai užsidarinėti. 1974 metais „Mitsubishi“ oficialiai paskelbė apie Hashima kasyklų uždarymą. Netekę savo darbo vietų, žmonės pradėjo kraustytis iš salos ir nuo 1974 metų ji stovi tuščia, neretai pavadinama Vaiduoklių sala.


Vis dėlto, 2009-aisiais metais pradėtos rengti ekskursijos į šį miestą ir šiandien dvi turizmo kompanijos turistams suteikia galimybę aplankyti šį gražų, bet visų apleistą miestą.

 

 

Hashima traukia turistus savo apleistais ir nepaliestais pastatų kompleksais. Beje, į šią Japonijos salą galima nors akies krašteliu pažvelgti per Google Street View prieigą.

 

 

 


Patalpinta: 2016 09 26
Skaityta: 1933